SORT BY: places

WARSAW PHILHARMONIC HALL

S1 STUDIO OF POLISH RADIO

15.08
8:00 PM

Inaugural symphonic concert

16.08
5:00 PM

Avdeeva, Plowright & Szymanowski Quartet

8:00 PM

Andreas Staier

17.08
8:00 PM

Opera in concert version

18.08
8:00 PM

Goerner, Biondi & Europa Galante

19.08
6:00 PM

Lisiecki & Sinfonia Varsovia

20.08
5:00 PM

Fellner & Belcea Quartet

8:00 PM

Ian Bostridge

21.08
8:00 PM

Koch, Piricone & Collegium 1704

22.08
5:00 PM

Sobotka & Olejniczak

8:00 PM

Koncert

5:00 PM

Workshops for children

23.08
5:00 PM

Amphion Wind Ensemble

8:00 PM

Koncert

24.08
8:00 PM

Richard-Hamelin, Bauer & Sinfonia Varsovia

25.08
5:00 PM

Mariusz Godlewski

8:00 PM

Quatuor Mosaïques

26.08
5:00 PM

Tony Yike Yang

8:00 PM

Richard-Hamelin & Apollon Musagete Quartet

27.08
5:00 PM

Dmitry Shishkin

8:00 PM

Eric Lu

28.08
8:00 PM

Seong-Jin Cho & Sinfonia Varsovia

29.08
8:00 PM

Lu, Nehring, Hoeprich & Orchestra of the 18th Century

5:00 PM

Special Chamber concert

30.08
5:00 PM

Aimi Kobayashi

8:00 PM

Rana, Kaspszyk & Warsaw Philharmonic Orchestra

HOLY CROSS BASILICA

ŻELAZOWA WOLA

15.08
16.08
10:00 PM

Dinara Klinton

17.08
10:00 PM

Tobias Koch

18.08
10:00 PM

Krzysztof Książek

19.08
9:00 PM

Requiem in front of Chopin’s heart, Collegium 1704

20.08
10:00 PM

Paweł Wakarecy

21.08
10:00 PM

Szymon Nehring

12:00 PM

Julia Kociuban

3:00 PM

Julia Kociuban

22.08
10:00 PM

Galina Chistiakova

23.08
10:00 PM

Koncert

24.08
10:00 PM

Georgijs Osokins

25.08
10:00 PM

Tony Yike Yang

26.08
10:00 PM

Eric Lu

27.08
10:00 PM

Aljoša Jurinić

28.08
10:00 PM

Dmitry Shishkin

12:00 PM

Aimi Kobayashi

3:00 PM

Aimi Kobayashi

29.08
30.08

WARSAW PHILHARMONIC HALL

15.08
8:00 PM

Inaugural symphonic concert

16.08
5:00 PM

Avdeeva, Plowright & Szymanowski Quartet

8:00 PM

Andreas Staier

17.08
8:00 PM

Opera in concert version

18.08
8:00 PM

Goerner, Biondi & Europa Galante

19.08
6:00 PM

Lisiecki & Sinfonia Varsovia

20.08
5:00 PM

Fellner & Belcea Quartet

8:00 PM

Ian Bostridge

21.08
8:00 PM

Koch, Piricone & Collegium 1704

22.08
5:00 PM

Sobotka & Olejniczak

8:00 PM

Koncert

24.08
8:00 PM

Richard-Hamelin, Bauer & Sinfonia Varsovia

26.08
5:00 PM

Tony Yike Yang

8:00 PM

Richard-Hamelin & Apollon Musagete Quartet

27.08
5:00 PM

Dmitry Shishkin

8:00 PM

Eric Lu

28.08
8:00 PM

Seong-Jin Cho & Sinfonia Varsovia

29.08
8:00 PM

Lu, Nehring, Hoeprich & Orchestra of the 18th Century

30.08
5:00 PM

Aimi Kobayashi

8:00 PM

Rana, Kaspszyk & Warsaw Philharmonic Orchestra

S1 STUDIO OF POLISH RADIO

22.08
5:00 PM

Workshops for children

23.08
5:00 PM

Amphion Wind Ensemble

8:00 PM

Koncert

25.08
5:00 PM

Mariusz Godlewski

8:00 PM

Quatuor Mosaïques

29.08
5:00 PM

Special Chamber concert

HOLY CROSS BASILICA

16.08
10:00 PM

Dinara Klinton

17.08
10:00 PM

Tobias Koch

18.08
10:00 PM

Krzysztof Książek

19.08
9:00 PM

Requiem in front of Chopin’s heart, Collegium 1704

20.08
10:00 PM

Paweł Wakarecy

21.08
10:00 PM

Szymon Nehring

22.08
10:00 PM

Galina Chistiakova

23.08
10:00 PM

Koncert

24.08
10:00 PM

Georgijs Osokins

25.08
10:00 PM

Tony Yike Yang

26.08
10:00 PM

Eric Lu

27.08
10:00 PM

Aljoša Jurinić

28.08
10:00 PM

Dmitry Shishkin

ŻELAZOWA WOLA

21.08
12:00 PM

Julia Kociuban

3:00 PM

Julia Kociuban

28.08
12:00 PM

Aimi Kobayashi

3:00 PM

Aimi Kobayashi